Ciasta stworzone z niecodziennych składników

Ciasta są jednymi z najbardziej ulubionych przysmaków do zjedzenia na deser zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Najlepiej, jeśli będą one wypiekane przez mamy lub babcie samodzielnie i bez użycia zbyt większej ilości chemicznych dodatków oraz uzależniającego cukru. Ze względu na to, że w obecnych czasach każdy z nas próbuje się czymś wyróżnić, pozwalamy sobie na coraz bardziej oryginalne pomysły kulinarne, także w zakresie cukiernictwa. Zobacz, z jakich składników możesz stworzyć pyszne ciasto, o czym z pewnością nie miałaś dotąd pojęcia.

Fasola

Ostatnio, coraz częściej da się spotkać ciasta stworzone z fasoli. Ten z pozoru nienadający się do wypieków składnik, okazuje się być bardzo trafnym dodatkiem do wszelkiego rodzaju słodkich przysmaków. Pomimo minimalnej ilości cukru, ciasto fasolowe jest słodkie i smaczne, a niektórych, nawet po spróbowaniu, zaskakuje informacja o głównym składniku wypieku.

Szpinak

Kolejnym zaskakującym warzywem, z którego można przyrządzić pyszne ciasto, jest szpinak. Wydawałoby się, z pozoru dość zaskakujący składnik słodkiego wypieku, doskonale wpisuje się
w schemat tradycyjnego ciasta. Dzięki temu, że do masy dodaje się dość sporą ilość zielonych liści szpinakowych, wypiek przyjmuje bardzo ciekawą seledynową barwę.

Buraki

Po wyjęciu z piekarnika ciasto burakowe swoją konsystencją i wyglądem przypomina „brownie”. To jednak tzw. „buraczek”, który w swojej masie, oprócz tradycyjnych składników, posiada około pół kilo ugotowanych buraków, czekoladę deserową a także biały ocet winny, kakao oraz łyżeczkę sody i kremowej śmietany.

Ziemniaki

Ciasto ziemniaczane – czy to możliwe? Tak! Nawet z tak wyjątkowo niesłodkiego obiadowego dania da się stworzyć smaczne i ciekawe ciasto. Jeśli dodasz do niego garść orzechów włoskich, uzyskasz również przyjemny aromat.

Zaskoczyliśmy Cię? Spróbuj wykorzystać nasze pomysły lub stwórz zupełnie nowe, nietypowe ciasta z wykorzystaniem oryginalnych składników i podaj je podczas uroczystego przyjęcia.
Z pewnością oczarujesz zarówno swoich domowników, jak i gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *