Kuchnia na każdą kieszeń – DIY

Zastanawiasz się pewnie, w jaki sposób najefektywniej, najciekawiej i najtaniej wyremontować kuchnię w Twoim nowym mieszkaniu? Najprostszym rozwiązaniem z pewnością byłoby zamówienie ekipy remontowej, a co za tym idzie kompleksowa pomoc w postaci architekta i dekoratora wnętrz, którzy w duecie stworzyliby prawdziwe cudo. Efekt ich pracy z pewnością byłby niesamowity, jednak bez Twojego udziału, a co najważniejsze możliwe, że zrealizowany za niemałą opłatą.

My namawiamy do stworzenia w kuchni, czyli miejscu, które od zawsze jest kojarzone z tętniącym życiem towarzyskim, całkowicie oryginalnego i swojego zakątka. Jak to zrobić?

Postaw na wygodę

Twoja kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna i praktyczna. Warto przed podjęciem jakichkolwiek czynności w postaci przebudowy pomieszczenia na nią przeznaczonego, dokładnie zastanowić się nad tym, gdzie rozmieścić kontakty, w którym miejscu będzie Ci najwygodniej jeść posiłki, aż w końcu ile przewidujesz szafek, półek i mebli. Zatem, na początku, przed podjęciem decyzji o wyburzaniu ścian, czy zmianie układu całego pomieszczenia, przygotuj szczegółowy, odręczny projekt jego wyglądu.

Kolorystyka, która zadowoli Ciebie…

a niekoniecznie będzie tą najmodniejszą właśnie w tym sezonie. Drugą fazą właśnie, która z pewnością okaże się jedną z najprzyjemniejszych, będzie wybór kolorystyki samej kuchni. Przede wszystkim postaw na prostotę i wykorzystaj jak najwięcej atutów jej obecnego wyglądu. Może zastane płytki lub kafelki ścienne wymagają jedynie drobnego szlifu i odświeżenia a ściany posiadają naprawdę ładny kolor? Przed podjęciem jakichkolwiek czynności, przeanalizuj dokładnie wszystkie za i przeciw.

Dodaj coś od siebie, czyli wkład własny mile widziany

Jeśli przenosisz się do nowego mieszkania, na pewno masz już dość wydatków. Wykorzystaj swoje stare meble i zmień je tak, by jako całkowicie nowe mogły przypominać Ci stare wspomnienia.

A więc, podsumowując. Co powinno pojawić się w Twojej nowej kuchni?

Wygoda? – TAK
Design? – NIE (i tak moda się kiedyś zmieni)
Przestronność? – TAK
Usługi remontowe? – NIE, dopóki możesz zrobić wszystko samodzielnie
Jak najwięcej pracy własnej? – ZDECYDOWANIE TAK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *