Kuchnia pięciu kontynentów na każdy dzień tygodnia

Kiedy do Twojej kuchni w pewnym momencie wkradnie się nuda, obiady przestaną mieć swój dawny smak i aromat a Tobie zwyczajnie przestanie chcieć się gotować dla najbliższych, spróbuj czegoś nowego, co pozwoli zarówno Tobie, jak i Twoim domownikom na chwilę wytchnienia od codzienności. Jednym z bardzo dobrych pomysłów jest stworzenie niepowtarzalnego tematycznego jadłospisu, dzięki któremu wprowadzisz do swojej kuchni odrobinę świeżości i otworzysz się na nowe smaki. My proponujemy zawitać do większości kontynentów i każdego dnia przyrządzić jedną z najbardziej charakterystycznych potraw dla krajów w nich położonych. Dla porządku, wybierz jeden dzień na jeden kontynent. Zapewniamy, pomysłów urodzi się mnóstwo.

Oto nasze propozycje w wybrany dzień tygodnia.

Poniedziałek – Europa

Popisowym daniem, które od razu może skojarzyć się mieszkańcom innych kontynentów z kuchnią rdzennych mieszkańców Europy, to wytworne dania z delikatnego mięsa, owoców morza oraz najlepszych warzyw. W poniedziałek przygotuj zatem dla swojej rodziny na przykład hiszpańskie: Paella.

We wtorek udajemy się do Azji

Azja to ryż, makaron ryżowy, mnóstwo warzyw, grzyby „mun” i rozmaite sosy. Wyciągnij zatem
z szafki patelnię WOK i przyrządź domowe, tzw. „danie chińskie”, w którym zmieszasz powyższe składniki oraz dodasz do nich odrobinę pieprzu syczuańskiego lub papryczek chilli.

W środę to Ameryka Południowa zabierze głos

Jednym z najlepszych dań, jakie można zjeść na przykład w Brazylii do krokiety z kurczakiem lub pyszny rybny gulasz. Bardzo smaczny jest również argentyński gulasz z soczewicą oraz krewetki po karaibsku.

Ameryka Północna – to czwartek

Niech czwartek będzie dniem amerykańskiego jedzenia. Przyrządź zatem własnej roboty, nieco mniej kaloryczne burgery, dodaj do nich na przykład pieczone frytki a obok połóż tradycyjną surówkę z kapusty.

Na koniec tygodnia: Australia

O australijskich daniach z pewnością każdy z nas kiedyś słyszał. Pomimo swojej różnicy kulturowej, Australijczycy swoje nawyki żywieniowe mają bardzo zbliżone do tych europejskich, chociażby ze względu na liczne napływy innych kultur na ten kontynent. Decydując się na australijskie piątki w Twojej kuchni z pewnością nie może zabraknąć owoców morza, mięsa z indyka a także lamingtonów, czyli ciasteczek typu biszkopt z polewą czekoladową i wiórkami kokosowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *