Kilka pomysłów na orzeźwiające kolorowe koktajle

Pomimo braku ciepłej aury za oknem, kalendarzowa wiosna już do nas trafiła a wielkimi krokami zbliża się również słoneczne lato. Kiedy zrobi się cieplej, za oknem zawita w końcu długi i pogodny dzień, znowu zachce nam się spotkań w gronie najbliższych. Doskonale, jeśli posiadasz dom jednorodzinny z ogrodem lub działkę za miastem, wówczas możliwości na coraz popularniejsze „garden party” może być o wiele więcej. My proponujemy kilka pomysłów na to, jak skutecznie ochłodzić naszych gości, kiedy do naszych ogrodów zawitają w końcu upalne wieczory.

Do przygotowania wyżej przedstawionych drinków będziesz potrzebować jedynie shakera, kostki lodu, soków oraz zróżnicowanych i smacznych owoców.

Oto nasze propozycje:

1. Shirley Temple – klasyk od gwiazdy kina

Kultowy drink, który zaskakuje lekkością, niezwykłym smakiem oraz łatwością przygotowania. Do jego stworzenia potrzebujesz: tonic, skórkę z pomarańczy oraz grenadine w postaci kilku kropli lub sok malinowy.

Jak przyrządzić?

Pokrusz lód i dodaj do wysokiej, eleganckiej szklanki. Tonic stanowi większość całego napoju, dlatego też wlej go do pełna, dodaj odrobinę grenadine lub sok. Skórkę z pomarańczy wystarczy podzielić na cztery części i dodać do koktajlu w formie dekoracyjnej.

2. Afterglow – do przygotowania bez użycia shakera

To napój, który z pewnością wprowadzi nas w doskonały nastrój, chociażby ze względu na ilość użytych w nim smaków. Aby stworzyć Afterglow wystarczy przygotować odpowiednie dawki soku ananasowego, pomarańczowego, tonic oraz grenadine.

Jak przyrządzić?

Zmiksuj kostki lodu z wyszczególnionymi wyżej sokami. Po uzyskaniu jednej masy, dodaj grenadine. Na sam koniec przelej napój do wysokiej szklanki i dolej do pełna tonicu. Gotowe!

3. Drink z limonką – pełne orzeźwienie

Ostatnia pozycja z listy naszych propozycji to prawdziwa bomba witamin i świeżości. Do jego przygotowania potrzebujesz lód, 1 lub 2 limonki, sok pomidorowy oraz tabasco, pieprz i sól.

Jak przyrządzić?

Przygotuj shaker, wsyp do niego kilka kostek lodu, zalej je sokiem pomidorowym. Następnie wyciśnij sok z limonek i dodaj przyprawy (dla każdego, względem preferencji).

Macie już ochotę, aby posmakować lata? Smacznego!