Poznaj podstawowe zasady projektowania kuchni

Przeprowadzasz się do zbudowanego przez Ciebie samodzielnie domku jednorodzinnego? Zmęczył Cię już standardowy rozkład mieszkań, jakie proponują deweloperzy, ale potrzebujesz zmiany mieszkania? Doskonale! Pomożemy Ci uporać się z właściwym, a co najważniejsze, praktycznym rozkładem pomieszczeń.

Zacznijmy od kuchni!

1. Kuchenna wyspa

To obecnie niemal najważniejszy element, jaki powinien pojawić się w każdej nowo urządzanej kuchni. Funkcjonalna wysepka pośrodku tego jadalnego pomieszczenia jest niezwykle praktyczną formą odizolowania procesu przygotowywania samych posiłków z ich gotowaniem. Jeśli posiadasz większą kuchnię, wysepka może również służyć jako miejsce do spożywania śniadań, czy kolacji, „na szybko”

2. Oświetlenie

Dobre i właściwie rozmieszczone oświetlenie równa się wygodna kuchnia. Najważniejsze, aby tak zaplanować instalację elektryczną, aby punkty świetlne pojawiały się wszędzie tam, gdzie spędzamy największą część czasu. Tak więc najlepiej oświetlone powinny być wszelkie blaty i stoły jadalne.

3. Wentylacja

Kuchnia to miejsce, które codziennie narażone jest na bardzo zróżnicowane temperatury oraz zapachy. Opary unoszące się nad kuchenką mogą często pozostawać w całym pomieszczeniu na długo, dając wrażenie nieprzyjemnego zaduchu, które nie zniweluje nawet kilkugodzinne wietrzenie całego domu. Postaw zatem na montaż wysokiej jakości okapu z pochłaniaczem powietrza.

4. Sprzęt

Nie zostawiaj wyboru sprzętu AGD na ostatni moment. Po aranżacji całej kuchni, usytuowaniu wszystkich blatów, szafek i stolików, może okazać się, że brakuje miejsca na lodówkę, czy zmywarkę!

Z pewnością po dokonaniu odpowiedniego wyboru związanego z powyższymi, bardziej architektonicznymi zagadnieniami, cała aranżacja kuchni będzie jedynie formalnością
i przyjemnością. Aby jednak tak się stało, warto wcześniej dokładnie przeanalizować wszystkie wspomniane aspekty, aby późniejszy czas spędzony właśnie w tym miejscu, stał się samą radością.

Czy pomogliśmy Wam chociaż odrobinę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *