Jak urządzić kącik do jedzenia w małej kuchni?

Mieszkając w bloku, bardzo często niestety nie mamy wpływu na to, w jakiej wielkości i kształcie będzie nasza kuchnia. W obecnych czasach pojawia się również trend na połączenie kuchni z salonem, a co za tym idzie zminimalizowaniem miejsca przeznaczonego do gotowania. Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem spożywania posiłków w salonie i od zawsze byłeś przyzwyczajony do jedzenia w miejscu, w którym przygotowuje się dania, doskonale. My podpowiemy Ci, w jaki sposób wygospodarować miejsce do jedzenia, nawet jeśli Twoja kuchnia jest niewielka.

Styl barowy

Jeśli posiadasz mało przestronny aneks kuchenny, doskonałym pomysłem na stworzenie miejsca do jedzenia jest zwężenie nieco wejścia do kuchni i zbudowanie barku, przy którym zamontujesz wysokie stołki lub krzesła. Nawet jeśli całe pomieszczenie nie pozwala nam na zamontowanie szerokiego blatu, dodaj miejsca siedzące po jego obu stronach. Dla dodania jeszcze więcej przestrzeni do kuchni, spróbuj wybrać krzesła składane, które zamontujesz na specjalnie przygotowanych wieszakach.

Znikający blat

Innym pomysłem na stworzenie kącika jadalnego w Twoim mniejszym mieszkaniu, może być dodanie do niego chowanego blatu. Możesz w tym miejscu wykorzystać na przykład pomysł na składanie stoliczka w ścianie. Wtedy, aby wykorzystać do maksimum daną powierzchnię, możesz na wewnętrznej części stołu zamontować kilka półek. Kiedy miejsce do jedzenia pozostanie złożone, zapewni doskonałą przestrzeń do zamontowania na przykład dodatkowych półek.

Przedłużony parapet lub blat

Jeśli posiadasz szeroki blat, który zajmuje większą część Twojej kuchni, przedłuż go jeszcze trochę i stwórz z jego jednego końca wygodne miejsce do jedzenia. Krzesła możesz trzymać zarówno na szynach lub doczepianych wieszakach pod blatem, jak również w salonie czy sypialni.

W dzisiejszych czasach technologia budowlana jest na tak wysokim poziomie, że większość rozwiązań, o których od dłuższego czasu marzyliśmy, jest bez problemu do zrealizowania. Pomyśl zatem o swoim indywidualnym pomyśle na miejsce do jedzenia w Twojej kuchni lub skorzystaj z naszych koncepcji. Niech zatem ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *