Jak utrzymać porządek w kuchni?

Wiosna zawitała do naszych mieszkań i chociaż na razie nie widać, żeby raczyła nas nieco wyższą temperaturą, czas na porządki, który ze sobą przynosi, nieubłaganie nadszedł. Dzięki temu, że dzień staje się coraz dłuższy, mamy nieco więcej czasu, na przykład na wszelkiego rodzaju prace domowe. Sprawdźcie, jak dzięki naszym kilku radom najlepiej i jak najdłużej zachować porządek w Twojej kuchni. Może niektóre z naszych pomysłów pozwolą Wam utrzymać pożądany układ na nieco dłużej?

Układ produktów w szafkach ma znaczenie

Możesz nam zaufać, że to, w jakim położeniu ułożysz dane produkty spożywcze oraz użytkowe na półkach i szafkach, ma dla późniejszego lepszego użytkowania mieszkania ogromne znaczenie. Ważne, abyś sypkie i lekkie przedmioty rozłożył w szafkach wiszących, podczas gdy cięższe i większe talerze oraz garnki położyć na dolnych półkach Doskonale, jeśli pozwolisz sobie także na montaż ściennych relingów, dzięki którym zaoszczędzisz nieco miejsca na blacie.

Jak działać?

Przed rozpoczęciem prac w kuchni, każda gospodyni lub gospodarz wszelkie działania powinien rozpocząć od uporządkowania sobie miejsca. Najważniejsze jest to, aby przed tym, kiedy zaczniemy kroić warzywa lub mięso na obiad lub przygotowywać poczęstunek dla gości sprawić, że na Twoim blacie zapanuje porządek. Wówczas o wiele łatwiej będzie Ci przywrócić ten sam stan już po przygotowaniu posiłku.

Pamiętaj również, aby:

  1. Swoją pracę w kuchni rozdzielić na etapy. Postaraj się także wykonywać tylko jedną czynność jednocześnie. Dla wprawionych gospodyń taka uwaga może wydawać się zbyteczna, jednak w ferworze przygotowań zasada ta może umknąć.
  2. Zużyte i brudne naczynia chowaj do zlewu lub zmywarki tak, żeby dać sobie więcej przestrzeni.
  3. Dbać o świeże powietrze. Podczas gotowania, smażenia lub pieczenia włączaj wyciąg kuchenny. Dzięki temu Twoja kuchnia nie będzie zaparowana a Ty będziesz czuł się w niej doskonale!

Wiadomym jest, że kuchnia to, obok łazienki, pomieszczenie, które jest przez nas najczęściej eksploatowane. Warto tym samym opracować sobie stałą strategię, dzięki której praca stanie się o wiele wygodniejsza i łatwiejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *