Wiosenny powiew świeżości w kuchni

Na razie, ku niezadowoleniu większości, wiosna zawitała do nas jedynie na papierze. Niestety przez wzgląd na pojawiające się przymrozki a nawet częste opady śniegu, rośliny i kwiaty nie mają dostatecznie dobrych warunków do tego, żeby odpowiednio się rozwinąć. Tym samym nam, gospodarzom, zdecydowanie trudniej jest zadbać o doskonały wygląd naszego domu czy mieszkania. Nie poddawajmy się jednak i stwórzmy piękne, wiosenne dekoracje, nawet jeśli aura za oknem temu nie sprzyja.

Świeże zioła – pachnący dodatek

Nasza wiosenna kuchnia nie mogłaby być nazwana taką bez jednego z kluczowych elementów tej pory roku, a więc świeżych i pachnących ziół. Dzięki obecności właśnie tego dodatku, przede wszystkim wprowadzimy do tego pomieszczenia o wiele więcej kolorów, w tym radosnego zielonego, ale również rozmaitość smaków i zapachów, które to z pewnością pobudzą nasz apetyt i zmysły. Dodatkowo wiosna, a w tym Wielkanoc, to czas, który nierozerwalnie kojarzy się z zapachem i wyjątkowym smakiem rzeżuchy. To najwyższa pora, abyście również Wy stworzyli w swojej kuchni rzeżuchowy ogródek.

Kolorowe akcesoria

Witając wiosnę, warto zaopatrzyć się w o wiele więcej ciepłych kolorów na ścianach, w szafkach i w szufladach. Dla stworzenia ciepłej aury, wyjmij ze swoich głęboko skrywanych w czasie zimy skrytek barwne akcesoria kuchenne. Ciemne rękawice kuchenne zamień na te w jasnych kolorach z białymi wzorami a Twój zimowy fartuszek oddaj do prania, zakładając, na przykład, model
w kwiaty. Sztućce, talerze i miseczki również zamień na te w o wiele przyjemniejszych i radośniejszych barwach.

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty!

Miejsca na cięte kwiaty nigdy nie jest za wiele, szczególnie wtedy, kiedy od tak dawna z niecierpliwością czekaliśmy na nadejście wiosny. Od teraz to nie tylko sypialnia czy salon zasługują na możliwość posiadania doniczek i wazonów wypełnionych kolorowymi płatkami. Na ten kwiecisty atak przygotuj również Twoją Kuchnię, wyjmując wszystkie większe i mniejsze wazoniki po to, by mogły przyjąć żonkile, narcyzy i kolorowe tulipany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *