Ile kosztuje słoik miodu

Ile kosztuje słoik miodu?

Cena miodu rzepakowego jest zależna od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, ile go zostało wytworzone. Im mniej roślin, które zostaną zapylone, tym mniej miodu trafi na sklepowe półki (tak jest np. w przypadku miodu akacjowego czy lipowego). Cena miodu rzepakowego jest niższa niż np. miodu spadziowego czy wrzosowego. Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na cenę miodu, jest fakt fałszowania produktów. Cena miodu rzepakowego dobrej jakości waha się od 35 do 60 zł za litr. Cena jest zależna od lokalizacji pasieki.

W jakich miesiącach pojawiają się miody?

Gdy chcesz zakupić świeży i tegoroczny miód, to powinieneś wiedzieć, w jakich miesiącach pojawia się konkretny miód. W czerwcu można już zakupić miód rzepakowy, borówkowy, mniszkowi, a nawet wiosenny kwiatowy. W lipcu można zakupić również miód akacjowy, faceliowy i malinowy. Na przełomie lipca i sierpnia można zakupić miody leśny, gryczany, faceliowy i kwiatowy. Od października można zakupić już miód wrzosowy, spadziowy i nawłociowy.

Ile kosztuje miód z pasieki?

Ceny za słoik miodu różnią się w zależności od regionu, w którym znajduje się pasieka, kwitnienia kwiatów i stanu upraw w danym roku. Cena miodu rzepakowego w zależności od województwa waha się od 35 zł w województwie warmińsko- mazurskim, do nawet 60 zł w województwie śląskim.

Jak poznać, że miód jest prawdziwy?

Gdy zakupiłeś miód z pasieki, wystarczy nabrać łyżeczkę i wolnym strumieniem delikatnie przelać go na talerz. Prawdziwy miód przelewa się delikatnie. Warto wiedzieć, że prawdziwy miód drapie delikatnie w gardle podczas jedzenia oraz nie rozpuści się w wodzie. Jeśli na etykiecie znajduje się informacja, że produkt pochodzi z pasiek znajdujących się na terenie krajów europejskich, to jest to najczęściej mieszanka miodów polskich i chińskich. Dlatego zawsze radzimy kupowanie miodów z rodzinnych pasiek znajdujących się na terenie naszego kraju. Dzięki temu jesteś pewien, że zawsze jesz produkt najwyższej jakości.