Jaki centralny zmiękczacz wody do domu będzie tym odpowiednim? Sprawdź na prostozkranu.pl!

Czy warto kupić centralny zmiękczacz wody?

Woda powyżej 10 dh, zgodnie z zaleceniami WHO, powinna zostać poddana zmiękczaniu. Jednak w naszym kraju średnia twardość wody wodociągowej zwykle znacznie przewyższa tę wartość. Warto jest zrobić odpowiednie testy, które pokażą nam, jaką twardość wody mamy w swoim domu lub mieszkaniu. Czasami o twardości naszej wody możemy przekonać się na własne oczy. Wystarczy zauważyć czy na armaturze występuje kamień, czy są zacieki na naczyniach oraz słabe pienienie mydła. Po zaobserwowaniu takich czynników warto zaopatrzyć się w profesjonalny zmiękczacz wody. Jaki wybrać? Dowiesz się tego od pracowników sklepu Prosto z kranu!

Najlepszy i najbardziej wydajny zmiękczacz wody – jaki wybrać?

Obecnie na rynku występuje masa produktów, jakim m.in jest zmiękczacz wody. Jaki wybrać, by był najlepszy? Przede wszystkim musimy określić ilość złoża w urządzeniu i jaka jego ilość będzie odpowiadać naszym potrzebom. Należy wziąć pod uwagę ilość mieszkańców, stopień twardości wody, ilość zużywanej miesięcznie wody oraz miejsce jej poboru w domu. Orientacyjnie w średniej wielkości domu, który zamieszkuje od 4 do 5 osób zużywających do 10 m3 wody miesięcznie, potrzebne będzie urządzenie mające około 20 – 25 litrów złoża. Analogicznie większa rodzina będzie potrzebować nieco więcej złoża.

Jakie kryteria powinien spełniać wysokiej jakości centralny zmiękczacz wody do domu?

Po wybraniu odpowiedniej wielkości zmiękczacza należy skupić się na innych parametrach – głowicy sterującej, wydajności i cenie. Ten pierwszy to tak zwany „mózg” zmiękczacza, który dostępny może być w różnych wariantach. Na przykład zmiękczacze EcoWater eVolution oraz IQsoft marki Erie wyposażone są w moduł WiFi. Wydajność urządzenia to bardzo ważny aspekt, dlatego dobrze jest sprawdzić, ile wody dane urządzenie jest w stanie zmiękczyć na godzinę. Zakup zmiękczacza wody to zwykle koszt około 2-4 tysięcy złotych. Jest to dość spora kwota, jednak jest to inwestycja na lata. Zmiękczacz wody – jaki wybrać? Skontaktuj się z prostozkranu.pl!