Blender w każdej kuchni

Blender pozwala nam wejść na nowy poziom umiejętności kulinarnych, a przy okazji skrócić czas przygotowywania wielu potraw. Odkąd pojawił się na rynku, nie stracił na zainteresowaniu i raczej mu to nie grozi, bo ma same zalety.

W poszukiwaniu nowych rozwiązań

Chociaż blender został wymyślony i opatentowany wiele lat temu, to jest urządzeniem, które stale jest udoskonalane i modyfikowane. Obecnie produkowane blendery to sprzęty na miarę czasów – poręczne, szybkie, niezawodne i funkcjonalne. Producenci blenderów nie zatrzymują się jednak na drodze do doskonałości i stale poszukują nowych rozwiązań. Blendery wykorzystujemy do przygotowywania zup, sosów, ale także koktajli owocowych czy warzywnych, które możemy przyrządzać także poza kuchnią. Miłośników napojów typu smoothie zachwyci przenośny blender na usb, którego można użyć, nawet z jeżeli w pobliżu nie ma gniazdka elektrycznego. Wystarczy niewielki powerbank, laptop czy tablet i na zawołanie możemy mieć swój ulubiony napój. Blender możemy też uruchomić podczas podróży samochodem, jeżeli jest w nim wejście USB.

Do pracy i na trening

Przenośny blender na usb można zabrać ze sobą wszędzie – na trening, w delegację czy na piknik na łonie natury. Wyposażony jest w kubek, który jest jednocześnie pojemny i lekki. Zdrowy koktajl lub smoothie przygotujemy w nim w kilkadziesiąt sekund, a sytość i przypływ energii będziemy czuć przez kilka kolejnych godzin. Blender przenośny bez trudu zmieścimy w walizce, a nawet torebce. Przydatny jest także, gdy podróżujemy z małym dzieckiem, bo pozwala szybko przygotować odpowiedni dla niego posiłek.  Zaletą tego blendera na usb jest także to, że można go łatwo umyć, a właściwie robi to sam, bo wystarczy do niego wlać wodę z płynem i włączyć na kilkadziesiąt sekund. Do działania nie są mu potrzebne baterie, które zaśmiecają naszą planetę, co jest kolejną rzeczą przemawiającą za tym, by zdecydować się na ten właśnie model blendera. Latem możemy przyrządzić w nim napoje z lodem czy desery z orzechami, bo z ich rozdrobnieniem poradzi sobie doskonale.