Dieta dla zdrowia i urody

Błędnym jest myślenie, że na dietę powinno się przejść wyłącznie wtedy, gdy zdiagnozowana zostanie jakaś nietolerancja pokarmowa lub wtedy, gdy chce się zredukować masę ciała. To, co jemy, ma znaczny wpływ na nasze samopoczucie oraz wygląd. A to z kolei oznacza, że każdy bez wyjątku powinien z dużą starannością wybierać produkty, jakie są podstawą jego żywienia. Oczywiście każdemu mogą zdarzyć się grzeszki żywieniowe, ale są one dopuszczalne tylko wtedy, gdy są sporadyczne… Uważasz, że najwyższa pora zmienić swój tryb odżywiania i zadbać o zdrowe, pełnowartościowe posiłki? Jeżeli nie wiesz, jak się do tego zabrać, to z pomocą przychodzi dietetyk Świnoujście

Dieta, dzięki której poczujemy się lepiej

Wiele osób nie czyta składów produktów i nie zastanawia się nad tym, co wkłada do sklepowego koszyka. W efekcie ląduje w nim mnóstwo niezdrowej żywności, która zawiera w sobie niezliczoną ilość ulepszaczy, barwników i jednym słowem chemii, a ona bezpośrednio przekłada się na to, jak się czujemy. Jeżeli będziemy dostarczali organizmowi wyłącznie produkty słabej jakości, wysoko przetworzone, to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że odbije się to na naszym samopoczuciu. I nie chodzi tylko o wzdęcia, zaparcia czy krótkotrwałe uczucie sytości. Przede wszystkim chodzi o to, że wraz z takim pożywieniem dostarczamy organizmowi toksyny, a przez to czujemy się słabi, ociężali, mogą pojawić się bóle głowy, brzucha i słaby nastrój. Często takie objawy w ogóle nie są kojarzone z tym, że mogą być wynikiem złego odżywiania, a to jak najbardziej możliwe. Jak zmienić nawyki żywieniowe? Początki, jak to zwykle bywa, są trudne, dlatego warto umówić się na wizytę do dietetyka i skorzystać z jego wiedzy oraz doświadczenia. Dietetyk Świnoujście dopasuje dietę do indywidualnych potrzeb i trybu życia, a dla wzmocnienia efektów zaleci suplementację bazującą na naturalnych składnikach.

Kiedy zamiast po frytki, chrupki i czekoladowe batony zaczniemy sięgać po ciemne pieczywo, kasze, warzywa i owoce, wtedy nie tylko będziemy się lepiej czuli i mieli więcej energii do działania, ale też poprawi się wygląd naszej skóry. Cera będzie bardziej promienna, a problemy z wyskakującymi niedoskonałościami odejdą w niepamięć. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *