Kuchenny blat z jesionu

Jedną z ciekawszych propozycji drewnianych służących wyposażeniu wnętrz, w tym również produkcji blatów jest jesion. Na rynku dostępne są deski z różnymi deseniami i w różnej kolorystyce – jasne ciepłe i charakterystyczne ciemne. Ich kolor, jak i usłojenie uzależnione są od wieku ścinanego drzewa, tego gdzie i w jakim czasie jest przechowywane, jak również od formy jego obróbki. Nowoczesne techniki pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych parametrów technicznych drewnianych elementów z jesionu w naszych domach.

Czy warto wybrać jesion?

Blaty jesionowe cieszą się umiarkowaną popularnością, która wzrasta. Z całą pewnością są ciekawą alternatywą dla klasycznego dębu lub buku. Wyróżnia je bardzo naturalna jasna barwa, są wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci. Zaleca się jednak ich stosowanie we wnętrzach, gdyż odporność na czynniki atmosferyczne może nie spełnić oczekiwań. Blaty z jesionu idealnie poddają się obróbce, co sprawia, że sprawdzają się jeśli konieczne jest wycięcie dziury i np. umieszczenie w niej na stałe zlewozmywaka lub płyty kuchennej.

Inne zastosowania

Jesion może być wykorzystywany dość obszernie w wyposażeniu naszych wnętrz. Blaty kuchenne to tylko jedna z opcji, można znaleźć go również na schodach, wykonuje się z niego drzwi, podłogi, a czasem również stolarkę okienną. Pamiętajmy, że drewniane blaty pojawiają się nie tylko w kuchni, w związku z tym jesion może pojawić się na stołach, biurkach, toaletkach i innych tego rodzaju meblach w naszym domu. Pewne jest, że pozwoli na stworzenie unikalnego designu i jednocześnie będzie bardzo estetyczny i trwały. Taka kompozycja i wykorzystanie tego rodzaju drewna z pewnością z czasem znajdzie zdecydowanie większą ilość zwolenników i stanie się powszechnie wykorzystywanym rozwiązaniem w naszych domach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *