Piwna 47 w Gdańsku miejscem, którego nie sposób pominąć w Gdańsku

Piwną 47 zna praktycznie każdy Gdańszczanin, który lubi spędzać czas na mieście. Jest to idealne miejsce nie tylko dla lokalnych mieszkańców, ale również dla turystów. Czym dokładnie jest Piwna 47? Dlaczego warto tutaj zajrzeć? Poniżej przedstawiamy garść przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z naszym tekstem!

Piwna 47 w Gdańsku – o czym dokładnie mowa? 

Piwna 47 to zarazem adres w Gdańsku, jak i nazwa restauracji, która jest jedyna w swoim rodzaju. Znajdziemy ją tuż obok wejścia do Bazyliki Mariackiej, więc samo położenie restauracji jest bardzo ciekawe, a co dopiero, gdy wejdziemy do środka. Tak naprawdę piwna 47 Gdańsk to starannie zaprojektowana wnętrza, które tworzą przytulny i ciepły klimat. Zostały dopracowane w najdrobniejszym szczególe, więc wystrój restauracji współgra też idealnie z serwowanymi przez kucharzy specjałów. 

Piwna 47 w Gdańsku – dlaczego warto tutaj zajrzeć?

Jak zdążyliśmy już wspomnieć, mamy do czynienia z bardzo klimatycznym miejscem, w którym można poczuć się wyjątkowo. To idealny wybór na krótki odpoczynek w czasie aktywnego spędzania urlopu w Gdańsku, jak również na spotkanie z rodziną, przyjaciółmi, czy ukochaną osobą. Nie sposób pominąć też samych specjałów, które serwują kucharze. Sama okolica restauracji również robi wrażenie, ponieważ Bazylia Mariacka jest budynkiem z 1920 roku i praktycznie każdy, kto przyjeżdża tutaj na urlop, stara się do niej zajrzeć. Jeśli przy okazji pojawi się ochota na coś smacznego, to w Piwnej 47 będzie czekać wiele pyszności. 

W tej gdańskiej restauracji będziemy mieli szansę skosztować międzynarodowych potraw, więc jeśli ktoś jest smakoszem właśnie takiej kuchni, to z pewnością znajdzie w menu coś dla siebie. Jakby tego było mało, to warto też wspomnieć o starannie wyselekcjonowanej karcie win, czy bogatej karcie deserów. Ciasta przygotowywane są przez wykwalifikowanych cukierników, więc nawet najbardziej wymagające osoby będą zadowolone z wizyty w Piwnej 47.