Pyszne kinder party w Twoim mieszkaniu?

Jak Ci się wydaje,co nasze dzieci, oprócz wakacji i Świąt Bożego Narodzenia, uwielbiają najbardziej? Kolejnym świętem, które stanowi jedno z ich ukochanych, jest dzień urodziny. Doskonałym pomysłem na stworzenie idealnego momentu ukończenia okrągłej liczby lat przez naszego syna lub córkę, to zorganizowanie im przyjęcia w gronie przyjaciół ze szkoły. Najlepiej, jeśli grupa uśmiechniętych i rozbieganych maluchów będzie mogła być pod nieustanną kontrolą, a więc doskonale, jeśli będą mogli pobawić się w Twoim mieszkaniu. Taka decyzja wiąże się jednak z dodatkową pracą oraz zorganizowaniem jedzenia i słodkich napojów. Nie martw się, z naszą listą przykładowych przekąsek, z pewnością wszyscy uczestnicy przyjęcia wyjdą z uśmiechem na twarzy!

1. Kolorowe napoje

Do przygotowania takich koktajli będziesz potrzebować jedynie mleka, świeżych owoców i blendera. Wymieszane składniki podawaj w mniejszych plastikowych kubeczkach. Nie będziesz się wówczas martwić o szkło na podłodze w przypadku nieoczekiwanego wyślizgnięcia się szklanki.

2. Pełnowartościowe kanapeczki z ciemnego pieczywa

Na Twoim przyjęciu nie powinno zabraknąć malutkich i zmyślnych kanapeczek w różnych kolorach i kształtach. Warto jednak pokusić się o ich nieco zdrowsze wersje tak, by doskonałej zabawie towarzyszyło również zdrowe odżywianie.

3. Jak najmniej słodyczy!

Doskonale wiemy, że w trakcie zabawy dzieci potrafią być bardzo pobudzone! Będąc w grupie, nasi milusińscy śmieją się wariują. Jeśli dołożymy do ich zabawy również nasze słodkie przysmaki, ich entuzjazm może być nie do okiełznania!

4. Ciasteczka owsiane z dodatkiem kakao i czekolady

Dzieci kochają czekoladę. Przygotowując przekąski dla Twoich małych gości, pamiętaj o tym, że nie może jej zabraknąć także u Ciebie. Warto jednak zastąpić mąkę płatkami owsianymi tak, by oprócz doskonałego smaku, ciastka miały również w swoim składzie zdrowy i pełnowartościowy element.

Pamiętaj jednak, aby przed przygotowaniem wszystkich urodzinowych napojów i przekąsek dokładnie sprawdzić, czy nikt z małych gości nie jest uczulony na żadną potrawę z Twojego menu, a co za tym idzie, czy nie wystąpi u nikogo reakcja alergiczna. Po takim wywiadzie możesz śmiało zabierać się do przygotowań!